Деталі програми “Доступні ліки”

Ліки за програмою видаватимуть в аптеках із такими наліпками:

Це може бути будь-яка аптека, що підписала договір з місцевим органом влади (аптека № 26 вул.Центральна, аптечний пункт № 2 вул. Центральна 3, аптека № 3 вул. Центральна 25)
посилання на карту https://pl.2ua.org/uk/dostupni_liky/orzhytsya/

Перелік ліків, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 20 жовтня 2022 року

Наказ МОЗ від 27.10.2022 року Про затвердження Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за
програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 20 жовтня 2022 року 

На Полтавщині діє сайт “Доступні ліки” на якому можна переглянути наявні в лікувально-профілактичних закладах області лікарські засоби.

Держава компенсуватиме вартість найдешевшого лікарського засобу із програми “Доступні ліки”. Дорожчий препарат, ціна на який не перевищує граничну референтну, можна буде отримати, доплативши різницю.

«Ціни на ліки в Україні не відповідають рівню доходів українців і часто навіть перевищують ціни в сусідніх європейських країнах. Встановлення референтної ціни – справедливий і вимушений крок», – пояснюють у МОЗ.

Перелік назв діючих речовин, на які поширюється програма реімбурсації, є на сайті міністерства.

Щоб отримати безкоштовні ліки потрібно :

  1. Звернутися до лікаря та отримати правильно виписаний рецепт.
  2. Завітати до аптеки з позначкою «Доступні ліки» ( аптека № 26 вул.Центральна, аптечний пункт № 2 вул. Центральна 3, аптека № 3 вул. Центральна 25).
  3. Отримати ліки безкоштовно або з частковою доплатою за рецептом.

Механізм відшкодування вартості ліків (реімбурсації) поширюється на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму.

Пріоритетність надали лікуванню цих хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта та ефективно лікуються на амбулаторному рівні.

Смертність від серцево-судинних хвороб складає 65% від загальної смертності населення в Україні. Відповідно до статистичних даних за 2015 рік, на діабет ІІ типу страждає один мільйон осіб. Це у 6 разів більше, ніж на діабет І типу (інсулінозалежний). Хворих на бронхіальну астму зареєстровано 210 тис., за статистикою 2015-го. Здебільшого, це діти та молодь.

Якщо в аптеці закінчились безкоштовні ліки, або ті, що відшкодовуються то :

  • пацієнт може зачекати, поки ліки надійдуть в аптеку.
  • пацієнт може звернутись в іншу аптеку.
  • пацієнт може обрати іншу торгову марку та доплатити різницю

Уряд не буде обмежувати вільний ринок ліків. Якщо пацієнт бажає придбати випробувані ним ліки, не маючи рецепта від свого лікаря, – він може це зробити у будь-якій аптеці.

Проте у такому випадку аптека не матиме підстав для того, щоб відпустити даний лікарський засіб безкоштовно або зі знижкою.