Атестація медсестер

Атестація медсестерУряд зобов’язав медсестер відвідувати заходи з певного переліку, щоб отримувати бали безперервного професійного розвитку та готувати особисте освітнє портфоліо. Коли зміни набирають чинності та чому готуватися до цього варто вже зараз, розповідаємо в статті.

Влітку 2021 року уряд України регламентував Постанову №725. У ній описуються нововведення щодо безперервного професійного розвитку медичних працівників. Документ набув чинності з січня 2022 року для лікарів, вказавши скільки балів співробітнику необхідно зібрати для проходження атестації.
Атестація медсестер 2023
Незабаром, а саме 1 січня 2023 року, зміни торкнуться й молодших медичних фахівців — вони відвідуватимуть освітні заходи, збиратимуть бали БПР та проходитимуть атестацію так само, як і лікарі. Давайте разом розбиратися, як правильно медсестрам підготуватися до атестації та які заходи потрібно відвідувати, щоб зібрати необхідну кількість балів.

Система БПР для медсестер

Система обліку балів БПР розроблена для підвищення загального рівня професіоналізму медичного персоналу та розвитку індивідуальної медичної практики. В цілому, процес повинен надати позитивний вплив на систему охорони здоров’я та оптимізувати роботу сфери, що в подальшому дозволить більш якісно задовольняти потреби пацієнтів. Щоб заробити необхідну для атестації кількість балів БПР, медсестри будуть відвідувати різні освітні заходи медичного спрямування. Отримані результати атестаційна комісія буде враховувати для присвоєння або підтвердження кваліфікаційної категорії або кваліфікації. Організація та проведення даних заходів покладається на уповноважені юридичні особи — провайдерів БПР. Після відвідування заходу, кожен співробітник повинен вносити дані про подію в особисте освітнє портфоліо. У ньому зберігаються загальні відомості про всі відвідані навчальні зустрічі та різні інші персональні досягнення: підвищення кваліфікації або отримання освіти в сфері охорони здоров’я.

Міністерством охорони здоров’я створена електронна система БПР та організовано державне підприємство, яке адмініструє дану систему. В системі зберігаються наступні дані: інформація про наявних провайдерів БПР; інформація про майбутні заходи БПР; облік балів БПР; особисті кабінети для ведення освітнього портфоліо. Кожен медпрацівник повинен авторизуватися в системі та реєструвати в ній всі важливі освітні події своєї кар’єри. Ідентифікувати та підтвердити дані допоможе електронний підпис.

Звідки беруться заходи БПР?

Провайдер анонсує майбутні заходи БПР в системі. Потім адміністратор платформи встановлює, яка кількість балів БПР буде нараховано за таку міру та вносить про це відомості в систему зі свого боку. Термін проведення процедури — 20 робочих днів. Важливо! Якщо працівник бере участь в освітньому заході, що вимагає відриву від виробництва, за ним зберігається середня заробітна плата. Роботодавець повинен враховувати цей факт та здійснювати виплати на умовах, які законодавство встановлює для працівників, спрямованих для підвищення кваліфікації. Фінансування безперервного професійного розвитку буде проводитися: з коштів держбюджету; коштом фізичних та юридичних осіб.